Bojnický Kračún

Posledný predvianočný víkend Bojnice už po 5.krát ožijú tradičným podujatím Bojnický Kračún, s hudobným i divadelným programom, tradičnými vianočnými trhmi a gastro špecialitami.
Festival zimného slnovratu ako slovansko-prírodná slávnosť s umelecko-remeselným jarmokom , ktorý sa koná každoročne vo vianočnom období na námestí v Bojniciach, prináša vianočnú náladu, zaujímavý kultúrny program pre deti a dospelých, tradičné remeselné výrobky a varené i pečené delikatesy.

Stánky

Hanina patina, výtvarníčka z Trenčína
Hana Jánska je výtvarníčka z Trenčína, ktorá tvorí pod značkou Hanina patina. V súčasnosti v jej tvorbe dominuje najmä staré drevo a naplaveniny. Sú to najmä domčeky, zvonice, kaplnky, anjeli, ryby, koníky, vtáčiky. Na krásne produkty od talntovanej výtvarničky sa môžete tešiť v sobotu 22.12.2018 na Hurbanovom námestí v Bojniciach.

Mydlareň Iluzia
Mydlareň Iluzia LM ponuka ručne robené mydla z olivoveho oleja. Vône mydielok sú esenciálne oleje a kvalitné parfémy. Farebné kreácie pôsobia luxusne a prinášajú aj krásnu dekoráciu kúpelne, ktorá rozvonia celý
dom. Mydielká k nám na Bojnický Kračún prichadzajú z malebného mestečka na úpätí Štiavnických hôr z Pukanca.

Natural style
Originálne ľanové tašky, štýlové ľanové košele, pánske súkenné kroje, ľanové šatky na chlieb, vrecká a vrecúška na pečivo, dekoračné figúrky, bábiky, srdiečka a koníky… na všetky tieto krásne originálne kúsky sa môžete tešiť na tohtoročnom ročníku Bojnický Kračún.

Koncerty

Koncert Jána Svetlana Majerčíka v piatok 21. decembra o 20.00 hod v reštaurácii Alej Bojnice.
Koncert ethno music folk skupina v Panskom pivovare v piatok 21. decembra.
Koncert nomádskeho zoskupenia San Borondon Cyclo Fanfaria v sobotu 22. decembra v Hoteli Belassi.